Rastorgujevs 10km sprinta disciplīnā Rūpoldingā izcīna 22. vietu

Andrejs Rastorgujevs Rūpoldingā

Šodien Vācijas mazpilsētā Rūpoldingā IBU Pasaules Kausa piektā posma ietvaros tika aizvadītas biatlona sacensības 10 km sprinta disciplīnā vīriešiem. Ar 33. starta numuru, tērpies savā jaunajā sacīkšu formā, trasē devās Andrejs Rastorgujevs. Finišā ar diviem soda apļiem Latvijas labākais biatlonists ierindojās 22. vietā, atpaliekot no uzvarētāja Martena Furkāda 1 minūti un 27 sekundes.

Pirmo trases nogriezni Andrejs iesāka ļoti sparīgi un pirmajā šautuvē ieslēpoja ar 6. ātrāko rezultātu, apsteidzot pat reaktīvo Julianu Eberhardu no Austrijas, kurš šodien izcīnīja otro vietu. Arī šaušanas temps Andrejam bija ļoti ātrs (24 sekundes – 3. labākais rādītājs), turklāt viņam kā vienīgajam sportistam pauzes starp katru no guļus šāvieniem nepārsniedza 1,6 sekundes!

Ātrais temps ugunslīnijā teju atmaksājās, jo pirmie 4 mērķi krita pārliecinoši, taču pēdējā tā sauktais gabarīts, nepaveicās un mērķis palika neaizvērts.

Pēc pirmās šaušanas, kuru vismaz puse no 107 dalībniekiem veica bez kļūdām, Andrejs ar veiktu vienu soda apli ierindojās 31. pozīcijā, no līdera Furkāda atpaliekot vien 27,6 sekundes. Pa ceļam uz stāvus šaušanu Rastorgujevs saglabāja ļoti augstu slēpošanas tempu un šautuvē ieradās jau 18. pozīcijā, Furkādām zaudējot 34,6 sekundes.

Otrajā šautuvē Latvijas sportists šāva nedaudz prātīgāk (26 sekundes, dalīts 31. rezultāts), taču tas nepaglāba no kļūdas pirmajā šāvienā. Pārējie četri mērķi tika aizvērti un pēc viena soda apļa veikšanas Andrejs trasē atgriezās kā 23., no līdera atpaliekot precīzi 1 minūti.

Lai gan finišā vieta tika uzlabota, pēdējā aplī turēt līdz līderiem bija grūti, jo slēpes neslīdēja tik labi kā gribētos. Distances trešajā nogrieznī Rastorgujevs šodien bija 23. ātrākais. Neskatoties uz to, iegūtā 22. vieta ļāva papildināt punktu bagāžu par 19 punktiem un pakāpties PK kopvērtējumā par divām vietām. Pēc 10km sprinta kopējā ieskaitē Andrejs šobrīd ieņem 24. pozīciju.

Rastorgujevs Rūpoldingā izcīna 22.vietu

Andrejs Rastorgujevs kārtējā Pasaules kausa posmā biatlonā 10 km sprinta distancē šautuvē pieļāva divas kļūdas un izcīnīja 22.vietu!

Posted by Sporta Studija on piektdiena, 2017. gada 13. janvāris

Ar šo rezultātu mūsu biatlonists kvalificējās iedzīšanas sacensībām ar labām izredzēm pakāpties uz augšu, jo no 10. vietas Andreju šķir nieka 20 sekundes. Starts 12,5 km iedzīšanā tiks dots svētdien, 15. janvārī plkst. 12:30.