Rastorgujevam līdz supersprinta finālam pietrūkst 3,5 sekundes, noslēgumā 14. vieta

Šodien ar biatlona supersprinta sacensībām noslēdzās Blink festivāls, kas Norvēģijas dienvidos Sandnesas pilsētā un tās apkaimē norisinājās četru dienu garumā. Andrejs Rastorgujevs pārvarēja ceturtdaļfinālu, pusfināla braucienā ieguva 6. vietu, bet ar to nebija pietiekami iekļūšanai finālā. Noslēgumā 14. vieta.

Sestdienas supersprints Andrejam bija ceturtā sacensība trīs dienu laikā. Ceturtdien Rastorgujevs piedalījās smagajā Lysebotn Opp disciplīnā, kurā izcīnīja 19. vietu, bet piektdien tika aizvadīti šaušanas dueļi un masu starts, kuros latvietis tika līdz fināliem un izcīnīja attiecīgi 8. vietu šaušanā un 5. vietu masu startā.

Supersprinta pirmajā kārtā Andrejs finišēja trešais un kvalificējās pusfinālam, uzrādot laiku 12:52.4, par 7,9 sekundēm piekāpjoties sava brauciena uzvarētājam T.  Lerenam no Norvēģijas. Pārējos ceturtdaļfinālos par uzvarētājiem kļuva Juhaness Tinjess Bē (12:44.7), Vetle Sjastads Kristijansens (12:57.6) un zviedrs Jespers Nelins (12:52.2).

Pusfinālā Andrejs šaujot guļus kļūdījās divreiz, būtiski iedragājot cerības uz iekļūšanu finālā, jo konkurentiem klājās veiksmīgāk, kā arī pusfinālā atšķirībā no 1/4 fināla un superfināla bija īsāka distance un četru šaušanu vietā tikai divas. Pēc 2 soda apļiem Rastorgujevs atradās ārpus labāko sešinieka un līderiem zaudēja vairāk par 25 sekundēm.

Šaujot stāvus Andrejam klājās nedaudz labāk, jo izdevās aizvērt četrus mērķus un distancē atgriezties 4. pozīcijā 14,2 sekundes pēc līdera Lerena. Latvijas biatlonistam gan uz papēžiem mina Nelins un Bjentegārds.

Finiša taisnē Rastorgujevs ieslēpoja kā piektais, jo mirkli iepriekš uzkalniņā viņam garām bija aiztraucies Nelins. Arī Bjentegārds, kurš visu pēdējo apli nosēdēja aiz Rastorgujeva, finiša taisnē palielināja savu ātrumu, apsteidza latvieti un izcīnīja 5. vietu. Andrejam 6. vieta.

Finālam pavisam kvalificējās 12 biatlonisti – 5 labākie no katra pusfināla + 2 labāko rezultātu īpašnieki, kuri palika ārpus piecinieka. Andreju no piektās vietas šķīra 3,5 sekundes, un arī pēc rezultāta kvalificēties neizdevās, ja otra pusfināla 7. vietas ieguvēja Ole Martins Erdals uzrādītais laiks 7:05.7 bija par 5 sekundēm ātrāks kā Rastorgujevam.

Pats fināls izvērtās ļoti interesants – pirmajā šautuvē kļūdas pieļāva praktiski visi IBU Pasaules Kausa aprites biatlonisti, kas ļāva pirmās četras vietas ieņemt mazāk pazīstamiem norvēģu sportistiem.

Otrajā šaušanā guļus viss sagriezās kājām gaisā – par līderi kļuva zviedrs Nelins, otrais Vindišs no Itālijas, bet trešajā pozīcijā Bjentegārds, kamēr Juhaness Bē nespēja aizvērt visus piecus mērķus un trasē atgriezās kā septītais ar 14,2 sekunžu deficītu.

Trešajā ugunslīnijā no pirmajiem 8 sportistiem perfekti šāva tikai Kristiansens, kurš kļuva par līderi. Viņam sekoja Nelins (+3.1) un Gigonā no Francijas (+10.8). J.T. Bē atkal pieļāva 1 kļūdu un ieņēma 4. vietu atpaliekot par 15 sekundēm.

Uz pēdējo ugunslīniju Kristiansens un Nelins ieradās reizē. Nelins ar trim kļūdām laupīja sev iespēju tikt uz pjedestāla, kamēr Kristiansens ar 1 soda apli spēja atgriezties priekšā 5/5 šāvušajam Bē, taču handikaps bija niecīgs – 1,4 sekundes.

Līdz finišam gan Olimpiskais čempions J.T. Bē nespēja pietuvoties ātrajam Kristiansenam, kurš šodien pirms biatlona supersprinta titula izcīnīšanas uzrādīja labāko rezultātu arī gludās rollerslēpošanas prologā. Supersprinta rezultātu tabula apskatāma šeit.

Nākamie starti Andrejam Rastorgujevam ieplānoti jau augusta beigās Čehijā, kur norisināsies IBU Pasaules čempionāts vasaras biatlonā. Šāda veida sacensībās Rastorgujevs pēdējoreiz piedalījies 2011. gadā un tās notika tieši Nove Mesto.