Rastorgujevs izbēg no soda apļiem un paceļ Latviju līdz 14. vietai

2018. gada olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā ar stafetes sacensībām noslēdzies Pasaules kausa izcīņas 7. posms biatlonā. 4 x 7.5 kilometru stafetē vīriešiem Latvijas komanda ierindojās 14. vietā, bet par uzvarētājiem kļuva francūži.

Nāciju kausa izcīņas ietvaros Latvija pirms šīvakara stafetes ieņēma 20. vietu. Lai 2018. gadā olimpiskajās spēlēs startētu ar pilnu komandu, Nāciju kausa izcīņā jāsaglabā vieta Top20, tādējādi šodien galvenais uzdevums bija apsteigt tiešās konkurentes, kuras ir Igaunija, Lietuva un Somija. Tas arī trasē izdevās.

Latvijai pirmajā posmā startēja Daumants Lūsa, kurš šaušanās bija pārliecinošs, iztika bez soda apļiem, pie tam arī trasē uzrādīja itin solīdu ātrumu, kā rezultātā Latvija pēc pirmā posma ierindojās 18. vietā 24 komandu konkurencē. Izmantojot divas rezerves patronas, ar visiem mērķiem gan guļus, gan stāvus tika galā arī Ilmārs Bricis, un Latvija pēc otrā posma bija 16. vietā, 2:30.3 minūtes aiz līderes Norvēģijas.

Aleksandrs Patrijuks Latvijas biatlona līdzjutējiem lika panervozēt šaušanā, stāvus pēdējo mērķi aizverot tikai ar pēdējo rezerves patronu. Patrijuks divas pozīcijas zaudēja, un Andrejs Rastorgujevs trasē devās 18. pozīcijā. Arī Andrejam radās problēmas stāvus šaušanā – pie pēdējā mērķa Andrejs divas reizes šāva garām, bet ar pēdējo patronu aizvēra piekto mērķi. Latvijas izlases līderis demonstrēja lielisku ātrumu trasē, ar ko pietika, lai pakāptos uz respektējamo 14. vietu.

Par uzvarētājiem kļuva Francijas biatlonisti, kuriem pēdējā posmā pārliecinoši vadību saglabāja Martēns Furkads. Francūži kopumā izmatoja sešas rezerves patronas, kamēr lieliskas sacensības aizvadījusī Austrija par vienu mazāk. Trešā vieta šoreiz Norvēģijai, kas nopelnīja vienu soda apli, pēc kura arī zaudēja cerības uz pirmo vietu. Francija kļuva par vienīgo komandu vīriešu konkurencē, kas šosezon stafetē uzvarējusi divas reizes.

Dāmu konkurencē galveno favorītes statusu apstiprināja Vācijas komanda, kā sastāvā gan nebija ne Vanesas Hincas, ne Lauras Dālmeieras, kuras aizstās Nadīne Horhlere un Denīze Hermane. Bez soda apļiem neiztika neviena no pirmā trijnieka komandām, un Vācija kopumā izmantoja septiņas rezerves patronas, finišā otrajā vietā esošo Norvēģiju apsteidzot par 22.8 sekundēm. Vienu sekundes simtdaļu lēnākas bija Čehijas biatlonistes, kurām pēdējā posmā vairākas pozīcijas ieguva Gabriela Koukalova. Vēl vienu simtdaļu tālāk noslēgumā bija Zviedrija.