Pārsteigumiem bagātā sprintā Rastorgujevam 24. vieta, zelts Paiferam

Šodien Alpensia biatlona centrā Dienvidkorejā tika aizvadīts 10 kilometru sprints vīriešiem. Andrejs Rastorgujevs demonstrēja labu ātrumu distancē, šaušanā kļūdījās trīsreiz (1+2) un finišēja 24. vietā. Par uzvarētāju kļuva Vācijas biatlonists Arnds Paifers, bet neveiksmi piedzīvoja galvenie favorīti M. Furkads un J.T. Bē.

Šajā nedēļas nogalē Korejā valdīja salīdzinoši auksti laika apstākļi, bet visvairāk sportistus uztrauca nepastāvīgais vējš šautuvē. Jau vakar sieviešu sprintā tas radīja lielas problēmas vairumam dalībnieču. Arī šodien vējš nebija mitējies, kas solīja ne mazāk aizraujošu sacīksti kā dāmām.

Pirmo trases nogriezni Rastorgujevs veica labā tempā uzrādot sesto ātrāko laiku distancē, guļus šaušanu uzsākot 19,1 sekundi pēc tobrīd iespaidīgā ātrumā slēpojošā Juhanesa Tinjesa Bē. Spēcīgais norvēģis gan piedzīvoja īstu fiasko šautuvē kļūdoties trīsreiz un pēc soda apļiem trasē atgriežoties tikai 44. vietā.

Andrejam šaujot guļus veicās labāk kā norvēģim – aizvērtie 4 no 5 mērķiem tobrīd ar 22,3 sekunžu deficītu deva 17. pozīciju pēc pirmās ugunslīnijas, kas bija labākais rezultāts starp visiem sportistiem, kas bija kļūdījušies kaut reizi.

Neilgi pēc Rastorgujeva guļus šāva arī galvenais favorīts Martens Furkads, kuram sākums šodien izvērsās tikpat neveiksmīgs kā J.T. Bē – 3 soda apļi un tikai 56. vieta.

Otro apli Andrejs aizvadīja ļoti augstā tempā, veicot to visātrāk no visiem 87 dalībniekiem. Jau pie pirmās kontrolatzīmes (3,9km) Rastorgujevs bija atgriezies pirmajā desmitniekā, samazinot deficītu uz pusi (+11,4). Pie 6,1 kilometriem mūsējais jau ceturtais, savukārt šaušanu stāvus latvietis uzsāka augstajā otrajā pozīcijā – 9,5 sekundes aiz norvēģa Bjentegārda.

Rastorgujevs stāvus šāva diezgan augstā tempā, taču abi malējie mērķi palika neaizvērti. Pēc 2 soda apļu veikšanas latvietim tobrīd 19. rezultāts ar 34,4 sekunžu atstatumu līdz līderim. Pie tikpat ātra slēpojuma kā otrajā aplī gan bija labas iespējas pacīnīties pat par iekļūšanu labāko desmitniekā – 10. vietā esošais Bendžamins Vegers no Šveices mūsējam bija priekšā 12,3 sekundes.

video
play-sharp-fill

Diemžēl sprinta distances noslēdzošā trešdaļa Rastorgujevam neizdevās pietiekami ātra, piedzīvota atkāpšanās par 5. vietām un savās trešajā ziemas spēlēs sprintā izcīnīta 24. vieta. Slēpošanas ātrumā Andrejam šodien 12. labākais rezultāts (pa apļiem 6., 1., 42.).

Par sacensību uzvarētāju diezgan negaidīti kļuva perfekti šāvušais Vācijas biatlonists Arnds Paifers, kas finišēja par 55,6 sekundēm ātrāk kā Rastorgujevs. Otro vietu ar 10/10 šautuvē ieņēma čehs Mihals Krčmars, bet bronza ar vienu soda apli Dominikam Vindišam no Itālijas.

Sacensību galvenais favorīts M. Furkads ar 3 kļūdām finišēja astotais (+22,1), savukārt norvēģim J.T. Bē ar četriem soda apļiem tikai 31. vieta (+1:12,7).

Video intervija pēc finiša: facebook.com/LTVSportaStudija

Jau rīt plkst. 14:00 pēc Latvijas laika norisināsies 12,5 kilometru iedzīšana, kurā sportisti distancē dosies pēc šodien uzrādītajiem laika intervāliem. Andrejam attiecīgi 24. numurs un starts 56 sekundes pēc šīsdienas uzvarētāja.