Divas kļūdas stāvus šautuvē Rastorgujevam neļauj pacīnīties par Top 10

Andrejs Rastorgujevs pirms starta 10km sprintā Hohfilcenē

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, Pasaules kausa izcīņas otrā posma 10 kilometru sprinta sacensībās, Austrijas pilsētiņā Hohfilcenē, izcīnīja 36. vietu, un kvalificējās iedzīšanas sacensībām.

Andrejs Rastorgujevs, kurš trasē devās ar 11. numuru, distanci iesāka ātri, un arī pirmajā šautuvē bija nekļūdīgs, kas viņam deva septīto vietu. Pirms otrās šaušanas Rastorgujevs bija pacēlies jau līdz 5. vietai, taču otrajā šaušanā, kad jāšauj stāvus, Latvijas sportists pieļāva divas kļūdas, atkrītot uz trīsdesmito vietu. Līdz finišam Rastorgujevs pazaudēja vēl pāris vietas, un sacensības pabeidza 36. vietā, no sacensību uzvarētāja vācieša Simona Šempa atpaliekot par minūti un 32,5 sekundēm.

Pateicoties ātram slēpojumam, kopvērtējuma līderis Martēns Furkads atguva pirmajā šautuvē zaudēto laiku, un finišēja otrajā vietā, līderim zaudējot 9,9 sekundes. Tikmēr pēdējo pjedestāla pozīciju izcīnīja Norvēģijas sportists Tarjei Bē, kurš uzvarētājam zaudēja 19,9 sekundes.

Pārējie Latvijas sportisti Roberts Slotiņš un Ingus Deksnis pieļāva attiecīgi 3 un 4 kļūdas, kas Slotiņam deva 102. vietu finišā, uzvarētājam zaudējot 3 minūtes un 45 sekundes, kamēr Deksnis sacensības noslēdza 106. vietā, no Šempa atpaliekot par aptuveni četrarpus minūtēm.

Pasaules kausa izcīņas posms Hohfilcenē turpināsies sestdien, kad dalībnieki sacentīsies iedzīšanas sacensībās. Sievietēm starts gaidāms 12:30 pēc Latvijas laika, bet vīriešiem starts 15:30.