Andrejs Rastorgujevs – 2020. gada Eiropas vicečempions 10 kilometru sprintā!

Pēc trešdien iegūtās 9. vietas supersprinta finālā un ceturtdien sasniegtās 4. vietas jauktajā pāru stafetē, sestdien Andrejs Rastorgujevs ar vienu kļūdu stāvus šaušanā un dienas otro ātrāko slēpojumu izcīnīja sudrabu Minskā notiekošajā Eiropas čempionāta 10 kilometru sprintā. Par uzvarētāju kļuva Matvejs Jeļisejevs no Krievijas, kuram latvietis piekāpās par 4,1 sekundi.

Siltās ziemas dēļ organizatori nebija spējuši sagatavot sprintam nepieciešamo 3,3 kilometru apli, tādēļ šodien vīriem nācās mērot četrus apļus divarpus kilometru garumā. Pirmajā aplī Andrejs bija 9. ātrākais sportists trasē, šaušanu guļus veica nevainojami un pēc pirmās ugunslīnijas ieņēma trešo pozīciju, piekāpjoties vien krievam Latipovam un norvēģim Petersenam.

Otrajā, kopumā 5 kilometrus garajā aplī Rastorgujevs bija absolūti ātrākais biatlonists distancē, un tas ļāva mūsu sportistam uz šaušanu stāvus ierasties kā līderim. Pirmie četri šāvieni bija precīzi, bet pēdējo mērķi aizvērt neizdevās. Atgriežoties no soda apļa, latvietis bija otrais, piekāpjoties Pasaules kausa kopvērtējumā 15. vietā esošajam Jeļisejevam par 7,1 sekundi.

Arī noslēdzošos 2,5 kilometrus Andrejs veica visātrāk no 119 uz starta izgājušajiem biatlonistiem, tomēr ar to nepietika, lai apsteigtu Krievijas sportistu, kurš līdz finišam prata nosargāt savu pārsvaru pār Rastorgujevu 4,1 sekunžu apmērā un izcīnīja zeltu. Bronzas godalgu ieguva norvēģis Aleksandrs Fjelds Andresens.

Eiropas čempionāts noslēgsies rīt, kad gan dāmas, gan kungi aizvadīs iedzīšanu. Kungiem starts plkst. 11:30 pēc Latvijas laika.

IBU Open European Championships Biathlon – Men 10 km Sprint (Minsk-Raubichi, BLR) – 29.02.2020